środa, 17 września 2014

Jakie przekąski zabrać ze sobą na wycieczkę?


Jakie przekąski zabrać ze sobą na wycieczkę?
Bez względu na to, czy wybierasz się na parogodzinną wycieczkę do lasu, czy też wylatujesz na długie wakacje, musisz zapewnić sobie odpowiedni prowiant na drogę. Spacery leśnymi ścieżkami, zwiedzanie zabytków, czy nawet godziny spędzone w oczekiwaniu na samolot na lotnisku są wyczerpujące. Po męczącej podróży warto też mieć pod ręką słodką przekąskę, która pozwoli doładować baterie. Co zabrać, by nie stracić energii w trakcie wyprawy i szybko zregenerować siły po długim dniu?

Kanapki inaczej
O tym, że kanapki doskonale sprawdzą się w podróży nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Jeśli jednak chcesz wyjść poza schemat i przygotować coś, co będzie smakowało nieco inaczej niż w domu, pomyśleć możesz o tak zwanych wrapach. Kup placki do tortilli i wypełnij je świeżymi warzywami, sałatą, grillowanymi kawałkami mięsa, czy dobrej jakości wędliną. Zawinięte w rulon wrapy będzie można wygodnie podjadać w trakcie wędrówki, czy w samolocie.

Coś na słodko
W trakcie podróży nie można zapominać o przekąskach na słodko. Glukoza jest dobrym źródłem energii i doda wigoru zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Batonik, czy parę kostek czekolady sprawdzą się bardzo dobrze w każdym przypadku. Niestety słodycze mają to do siebie, że nie najlepiej się przewożą w trakcie podróży. Czekolada może się roztopić i pobrudzić nasze rzeczy. Dlatego słodkości najlepiej zjeść tuż przed wycieczką, aby cukier i endorfiny dodały nam energii, a do kieszeni zabrać coś dobrego na potem.

Bakalie i orzeszki
By mieć pewność, że podczas wycieczki nie zgłodniejecie, wrzuć do plecaka na przykład, paczkę fistaszków, które, jak wszystkie orzeszki, zawierają sporą ilość białka i tłuszczu. To produkt z długim terminem przydatności do spożycia, więc nie musisz się obawiać, że zepsuje się w czasie długiej wyprawy.

Jak szybko doładować baterie?
Po całodniowej wycieczce lub gdy dotrzecie do celu podróży warto sięgnąć po szybką przekąskę, która błyskawicznie zaspokoi ochotę na coś słodkiego. Nawet zmęczeni po eskapadzie możecie zjeść szybkie ciasto domowej roboty. Wystarczy chwila na jego przygotowanie. Niemożliwe? Łatwe Ciacho Delecty robi się dosłownie w minutę w mikrofalówce, a efekt, to wspaniałe ciasto o czekoladowym smaku. Domowe babeczki poprawią humor bez względu na to, jak bardzo będziecie zmęczeni po całym dniu pełnym wrażeń.
Smaczne przekąski – takie, jak opisane powyżej i nie tylko, umilą każdą podróż i sprawią, że z większym zapałem podejdziecie do wyprawy nawet, jeśli po drodze wystąpią jakieś komplikacje, lub opóźnienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

zobacz także

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fb Pop-up