MOJA KSIĄŻKA

Nareszcie! Po kilku miesiącach pracy udało mi się spełnić moje największe marzenie! 
Wydałam książkę! 
Chodziło mi to po głowie już od dłuższego czasu ale do niedawna nie sądziłam, że się uda. Zachęcana jednak Waszymi sugestiami i częstymi pytaniami o książkę postanowiłam wziąć byka za rogi i spróbować. Nie było to trudne ale musiałam poświęcić sporo czasu, żeby dopiąć książkę na ostatni guzik. Najtrudniejsze było wybranie przepisów, mam ich tyle, że nie mogłam się zdecydować. Ciągle wymyślałam nowe przepisy, wymieniałam zdjęcia, wymieniałam przepisy na inne. Ostatecznie z zaplanowanych na początku stu przepisów wyszło 132. Później wybór wydawnictwa, ustalenia graficzne, korekty, sprawdzanie po kilka razy czy nigdzie nie ma błędu też zajmowały trochę czasu. Cały proces wydawniczy trwał 4 miesiące. I były to najdłuższe miesiące w moim życiu, tak bardzo nie mogłam się doczekać, że ten czas niemiłosiernie się dłużył. 


Zawsze marzyłam o wydaniu książki z przepisami na ciasta więc zdecydowałam, że pierwsza będzie właśnie taka (tak, tak pierwsza bo kolejna jest już w przygotowaniu). Chciałabym, żeby znalazły się w niej przepisy dla każdego. I dla osób lubiących kulinarne eksperymenty i dla tych, którzy cenią tradycję na stole. Dlatego też zawarłam w niej przepisy mojej Mamy i Babci. Te stare receptury ciągle przewijają się w wielu domach na starych karteluszkach i w poniszczonych zeszytach. Postanowiłam je zebrać w jedno miejsce, tworząc przy okazji trochę sentymentalny dla mnie zbiór przepisów. Oprócz ciast i deserów znajdziecie w niej także przepisy na łatwe pieczywo, dania na słodko i wypieki wytrawne, których nie może zabraknąć na naszym stole. Wszystkie przepisy są niejednokrotnie przetestowane przeze mnie, rodzinę a wiele też przez czytelników bloga.
 Ktoś mógłby zapytać po co książka, skoro jest blog? Sama mam nieograniczony dostęp do internetu ale jeżeli piekę czy gotuję i potrzebuję przepisu to wolę sięgnąć po książkę niż po laptopa. Wydałam ją także z myślą o osobach starszych i z mniejszych miejscowości, które nie korzystają na co dzień z internetu (jak na przykład moja Babcia, która mimo iż ma ponad 80 lat to wciąż piecze wspaniałe ciasta), bo przecież nie każdy w trakcie pieczenia może sprawdzić przepis w internecie. A poza tym wielu ludzi tak jak ja ma po prostu sentyment do książek drukowanych. Na rynku roi się od książek z przepisami, sama mam ich całą szafę ale jak dotąd nie znalazłam takiej, która byłaby (jak dla mnie) idealna. Albo są w nich przepisy niekoniecznie nadające się na co dzień, ze zbyt wyszukanych składników, albo (o zgrozo!) co zauważyłam w wielu publikacjach zdjęcia kompletnie nie pasują do przepisu, bo są kupione od różnych komercyjnych portali i później okazuje się, że nasze ciasto wygląda całkiem inaczej niż na zdjęciu. To też między innymi popchnęło mnie do wydania własnej książki. Zależało mi na tym, żeby wybrać przepisy, które będą na każdą kieszeń, z którymi poradzi sobie nawet początkująca w pieczeniu osoba i które będą pasowały na każdą okazję. 
Mam nadzieję, że to mi się udało, bo starałam się, żeby wyszła jak najlepiej. Dla mnie nie są najważniejsze piękne zdjęcia ale to, żeby przepis był poprawny i żeby wypieki się udawały. 

Mam nadzieję, że książka Wam się spodoba i przyda. 

Możecie ją zamówić pisząc do mnie na adres mailowy: cukierenka.klementynki@gmail.com
lub w wiadomości prywatnej na fb. 

*cena książki- 29 zł 
*koszty wysyłki: przy płatności na konto 10 zł, przesyłka płatna przy odbiorze 16 zł, przesyłki na terenie Europy 19 zł. 

dane do przelewu: 
Magdalena Imielińska
ul. Jaśminowa 2 
34-350 Cisiec
numer konta 
81 1140 2004 0000 3202 6288 9468
Bardzo proszę w tytule przelewu wpisywać adres, na który mam wysłać książkę. 


3 komentarze:

 1. Marta Wójcik.5 lutego 2016 13:35

  Właśnie ją otrzymałam 😀

  OdpowiedzUsuń
 2. Marta Wójcik.5 lutego 2016 13:36

  Właśnie ją otrzymałam 😀

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy będzie można kupić książkę w księgarni? Wrzuć proszę spis treści, jakich przepisów można się spodziewać?

  OdpowiedzUsuń

zobacz także

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fb Pop-up