wtorek, 29 września 2015

Jak podać sushi w domu?Sushi ma wielu zwolenników – można dzisiaj kupić je w restauracjach serwujących ten japoński specjał, a nawet w sklepach, które oferują je w wielu różnych wariantach. Przyrządzenie sushi samodzielnie także nie jest wcale takie skomplikowane. Obecnie w delikatesach można bez problemu zakupić wszystkie składniki potrzebne do przygotowania tego tradycyjnego dania, co wcale nie jest też wyjątkowo skomplikowane. Przepisów w internecie jest multum, ale za to mało można poczytać o tym, jak należy serwować sushi. W co warto się zatem zaopatrzyć, aby urządzić niecodzienną kolację w orientalnym stylu?

Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim odpowiednią zastawę do podania sushi, sztućce, a dokładnie pałeczki, a także do warto wiedzieć, co podać do picia. Zainteresowanych kolacją w japońskim stylu zapraszam do czytania!
Zastawa stołowa do sushi
Wprawdzie można podać sushi na zwykłych talerzach, ale warto zaopatrzyć się w specjalny zestaw do sushi – wtedy będzie można efektownie je zaprezentować i nadać wspólnemu spotkaniu jeszcze lepszy czar. W polskich sklepach można kupić bez problemu specjalne zastawy do sushi w stylu japońskim – mają one na ogół kwadratowy czy prostokątny kształt oraz ciemne kolory. Niektóre są także fantazyjnie zdobione w azjatyckim stylu.
Rolki sushi powinno się podać na jednej dużej paterze, najlepiej układając je rzędami pod względem swoich rodzajów. W restauracjach z sushi czasami stosuje się także małe drewniane stoliczki. Każdy gość powinien posiadać własny mniejszy talerzyk, na którym układa się zabrane z patery rolki, a także małą miseczkę na sos sojowy do moczenia w nim rolek. Pod talerze można także ułożyć podkładki z bambusa, a stół będzie prezentował się naprawdę elegancko.
Pałeczki do sushi
Zasadniczo zgodnie z tradycją jedzenia sushi nie trzeba stosować do tego pałeczek. Pałeczki są najbardziej rozpowszechnione w krajach Zachodnich. Zatem bez łamania etykiety można zjeść sushi palcami. Pałeczki pozwalają jednak uniknąć problemu zabrudzonych palców. Nauka stosowania tych sztućców może na początku sprawiać problemy, dlatego też warto spróbować, ponieważ to przydatna umiejętność przy innych dalekowschodnich potrawach.
Napoje do sushi
Do sushi warto podać napoje w azjatyckim stylu. Wśród bezalkoholowych napojów najlepszym wyborem będzie zielona herbata, parzona z liści – można kupić ją w wielu delikatesach. Gdy chodzi natomiast o napoje alkoholowe, wtedy dobrym zakupem będzie wino śliwkowe o nazwie choya – jest to tradycyjne słodkie białe wino japońskie, a także można wybrać sake – także popularny napój japoński przygotowywany z ryżu.
W tradycyjne japońskie artykuły, także do sushi, można zaopatrzyć się w sklepie internetowym Orient Deco. Tutaj można kupić elegancki zestaw do sushi, patery, talerzyki i miseczki, również wysokiej jakości pałeczki bambusowe, hebanowe, z drewna różanego, stali nierdzewnej oraz srebra, także z personalizacją, na przykład ze swoimi imieniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

zobacz także

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fb Pop-up