wtorek, 2 lutego 2016

Jaki blender wybrać do smoothie?Smoothie to wyśmienity napój, powstający na bazie owoców – jest gęsty i kremowy w konsystencji. Najczęściej przygotowuje się go razem z dodatkiem lodu i miksuje aż do uzyskania jedwabistej konsystencji. Można również dodawać do niego inne składniki, na przykład jogurt, miód, mleko, syropy smakowe. Do przyrządzenia smoothie najlepiej nadaje się blender. Jak jednak wybrać taki, który będzie idealny?


Stojący, ręczny, a może mikser?
Przede wszystkim urządzenie przeznaczone do przygotowywania smoothie powinno móc poradzić sobie z lodem, czytaj mieć wystarczającą moc, by móc rozdrobnić go na małe kawałeczki. Do tego rodzaju zadań przeznaczone są przede wszystkim blendery stojące, czyli kielichowe, ze względu na pokaźny zasób mocy jakim dysponują. Aby przygotować napój, wystarczy wrzucić do stojącego pojemnika wszystkie składniki i nacisnąć przycisk – zwykle potrzeby przytrzymywania go przez cały czas, ponieważ urządzenie będzie działało samoczynnie. Gotowe smoothie wystarczy tylko przelać do szklanki. Dostępne są także modele wyposażone wymienne bidony, które służą jako pojemniki do miksowania.
Z kolei tani blender ręczny nie nadaje się do rozdrabniania lodu, ale w sprzedaży dostępne są także modele z dodatkowymi pojemnikami, do których wkłada się wymienne ostrza, a następnie zamyka i na górze montuje urządzenie – działają one wtedy podobnie do blenderów kielichowych.
Alternatywnym wyborem będzie tani mikser kuchenny z misą – wiele modeli ma również wymienne końcówki, którymi będzie można przygotować smoothie.
Na co patrzeć przy kupnie blendera lub miksera?
Przede wszystkim dużo zależy od twoich oczekiwań w stosunku do sprzętu – najlepszy będzie blender lub mikser wielofunkcyjny z pełną gamą wymiennych dodatków, aby poszerzyć jego funkcjonalność. Warto wtedy zwrócić uwagę, czy sprzęt posiadam specjalne nożyki przeznaczone do rozdrabniania lodu.
Przy doborze sprzętu najlepiej patrzeć na moc – im będzie ona wyższa, tym lepiej urządzenie poradzi sobie z produktami do rozdrobnienia. Również jego obroty powinny być regulowane. Najbardziej wydajne są urządzenia zasilane sieciowo.
Ceny blenderów rozpoczynają się od około 50 złotych, a kończą na ponad 300 złotych.


4 komentarze:

 1. Znalazłam Twój blog przypadkowo. Pyszne przepisy! Na pewno będę wpadać i testować. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam ręczny blender i do zrobienia podstawowych wersji smoothie jest całkiem ok, jednak nie radzi sobie z lodem. Chyba przekonałaś mnie do wersji stojącej - latem fajnie jest zrobić szybki napój chłodzący z dodatkiem lodu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja i tak wolne reczny blener. Robie sporo koktajli wiec dla mnie najwazniejsza jest ilosc dostepnych pojemnikow a w stojacych jest tylko jeden max dwa. Swoj blender kupilam od morphy richards i ma w sumie 6 pojemników co daje mozliwosc przygotowania kilku smothie na raz <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam blndera, a wytłaczarkę z ronica, jest o wiele lepsza do robienia koktajli czy smoothie, jej plusem jest to, że wytłacza soki na zimno.

  OdpowiedzUsuń

zobacz także

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fb Pop-up